Baleárske ostrovy: Mallorca | Menorca | Ibiza | Formentera || Palma de Mallorca

Mallorca - First Minute Dovolenka 2024!

Mallorca / Mallorka / Malorka / Majorca (Španielsko)

Top 12 najnádhernejších pláži Baleárskych ostrovoch

Baleárske ostrovy a ich pláže a zátoky sú známe krásou, ktorá vyráža dych. Predkladáme Vám zoznam dvanástich najkrajších pláží ostrovov, zväčša prírodných, nezaťažených masovou dovolenkovou turistikou, ktoré musíte skôr či neskôr vidieť!

Baleárske ostrovy Malorka, Menorka, Ibiza a Formentera

Baleárske ostrovy Malorka, Menorka, Ibiza a Formentera patria k najobľúbenejším španielskym destináciam pri mori. Sú obľúbené pre ich čisté a tyrkysovo modré vody, romantické zátoky a najmä kvôli nádherným piesočným plážam, ktoré tu nájdeme. Sú ich stovky. Na Baleáry sa preto nechodí raz za život!

Týchto dvanásť najnádhernejších pláží Baleárskych ostrovov patria medzi najkrajšie a najvyhľadávanejšie:

1. Es Trenc (Ses Covetes), Mallorca

Es Trens, Mallorca

Ohromujúca pláž Es Trenc nie je pripojená k žiadnemu rezortu, takže je pomerne izolovaná a má divoký a prírodný ráz. Pláž sa nachádza na juhovýchode ostrova. Z jednej strany 2 km veľkej pláže, široká je 20 m, je malá lokalita s možnosťou ubytovanie Colonia de Sant Jordi a z druhej Ses Covetes. Chodí sem (párkrát do dňa počas sezóny) aj prímestská doprava (do Playa Sa Rapita, kde je tiež krásna pláž Es Morters, na ktorú Es Trenc nadväzuje). Na Es Trencu je neskutočne krásne more, úplný Karibik! Má aj časť pre nudistov. Zariadenia a servis okolo pláže nie sú zlé na pláž bez rezortu. Nájdete tu ležadlá a slnečníky na prenájom, službu plavčíkov, toalety, rampy pre invalidov a reštaurácie.

2. Cala Comtesa, Malorka

Cala Comtesa, Malorka

Táto úchvatná zátoka leží na juhu malého mesta Illetas, na juhozápade pobrežia Malorky. Záliv je veľkosťou malý, zato viac vyhovuje rodinám s deťmi. Jemný a mäkký piesok a more, pripomínajúce morský bazén, vytvorený samotnou matkou prírodou, to všetko nájdeme na pláži Cala Comtessa. Miesto ponúka ideálne podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Nezabudnuteľné spomienky nám poskytne aj ostrov, na ktorý sa dá aj preplávať. 1,5 km od pláže leží Jungle Parc Junior, zábavný park s veľkým množstvom lanových aj prírodných preliezačok, ktoré tvoria ideálne prekážky pre deti, ale aj pre dospelých.

3. Cala Tuent, Mallorca

Cala Tuent, Malorka

Cala Tuent je prírodná pláž, ktorá leží v zálive, s rovnakým menom ako samotná pláž, na severozápadnej časti pobrežia Malorky. Pláž z oboch strán lemujú skalnaté kopce, ktoré prechádzajú až do borovicového porastu v blízkosti pláže. Pláž Cala Tuent neponúka žiadne služby, no ponúka niečo oveľa viac – ticho, slnko, more, piesok a zážitky. Výhľad na Puig Major, najvyššiu horu Baleárskych ostrovov je skvelou atrakciou.

4. Cala Varques, Malorka

Cala Varques, Malorka

Cala Varques je zátoka, ktorá sa rozprestiera na juhozápadnom pobreží Malorky. Celá zátok je obklopená strmými kopcami a borovicovým lesmi. V útesoch nájdeme aj vstupy do unikátnej siete podzemných jaskýň. Je to tichá, takmer opustená pláž. Najjednoduchšie sa na ňu dostanete loďou alebo cez náročnú turistickú trasu. Unikátnou atrakciou tejto oblasti je takmer fluorescenčná tyrkysová farba morskej vody.

5. Playa Es Grau, Menorka

Playa Es Grau, Menorka

Túto nádhernú prírodnú pláž nájdete na západnom pobreží Menorky, blízko malej alebo osobitej dedinky Es Grau. Aby ste sa na pláž dostali, musíte prejsť prírodnou rezerváciou Parque Natural de S'Albufera des Grau, ktorá má veľa turistických a cyklistických trás. Pláž vás privíta borovicovými lesmi, ktoré prechádzajú do úžasných piesočných dún. Pláž Es Grau odporúčame navštíviť s ďalekohľadom. Možno tu pozorovať stovky druhov vtákov a ďalších živočíchov rezervácie.

6. Cala del Pilar, Menorca

Cala del Pilar, Menorka

Na severnej časti Menorky leží pláž s nevšednou krásou. Cala de Pilar je obklopená červenými, zaujímavo tvarovanými skalami. Na tejto, takmer opustenej časti pláže je piesok o niečo hrubší než na juhu, ale more je väčšinou pokojné a tiché. Všetky veci, ktoré potrebujete si však musíte priniesť, pretože tu nenájdete žiadne služby. Pre mnohých je tu jedna veľká nevýhoda - pláž sa rozprestiera asi 30 minút od najbližšieho parkoviska a cesta vedie cez kľukaté turistické chodníčky.

7. Cala Macarella, Menorka

Cala Macarella, Menorka

Neďaleko letoviska Cala Galdana leží pláž Cala Macarella, ktoré počas sezóny navštívi pomerne dosť turistov. Láka ich totiž nádherná farba mora a panenská príroda, čo ho obklopuje. Výhľad na tyrkysové more, doplnené o náhodne roztrúsené biele plachetnice po celom zálive prináša dych vyrážajúci pocit. Príjemné posedenie vám zabezpečí bar s výhľadom na celú zátoku. Neďaleko sa nachádza takisto nádherná zátoka Cala Marcalleta.

8. Playa Benirrás, Ibiza

Playa Cala Benirrás, Ibiza

Pláž Benirrás sa nachádza na severnej časti ostrova Ibiza, okolo 10 minút jazdy od mesta San Miguel. Unikátny zážitok môžete zažiť najmä pri západe slnka. V posledný deň v týždni, v nedeľu, sa tu schádzajú stovky ľudí, aby spoločne sledovali západ slnka a spoločne prežili tento pravidelný rituál v sprievode hudby bonga. Táto pláž je však troška náročnejšia na kúpanie, piesok je totiž kamienkovo pieskový a morské dno vytvára podmienky skôr pre šnorchlovanie a potápanie, keďže je kamenisté. Ak zatúžite po krásnom výhľade, pri pláži môžete nájsť zaujímavý skalný útvar.

9. Cala Jondal, Ibiza

Iba 15 minút jazdy autom sa od mesta Ibiza nachádza legendárna párty pláž Cala Jondal. Žije to tu takmer vždy, kokteily a dobré jedlo sú už samozrejmosťou. Pláž obklopujú lesy a rozoklané útesy, pričom časť s bielou kamienkovou plážou je posiata borovicami. Viacero barov má vybudované piesočné úseky a zriedkavosťou nie sú ani vstupné mostíky. Dno mora je však, po niekoľkých krokoch, piesčité, takže Cala Jondal je ideálne aj na kúpanie.

10. Cala Conta, Ibiza

Cala Conta, Ibiza

Cala Conta sa nachádza v tesnej blízkosti skalných útesov. Služby sú tu kvalitné a luxusné, nachádza sa iba 15 minút jazdy od mesta San Antonio. More je pokojné a tiché a piesok je čistý, ideálne podmienky pre rodinu s deťmi. Krásny výhľad na ostrovy pri pobreží si môžete užiť priamo z pláže. Obľúbená zátoka u turistov sa nachádza hneď neďaleko, zavedie vás tam chodník vytesaný do skaly.

11. Playa Illetes, Formentera

Playa Illetes, Formentera

Pláž Illetes sa nachádza na ostrove Formentera a je naozajstnou špičkou. Obrovské piesočné duny sa dostávajú do styku s plochými kameňmi a pláž sa postupne posúva do nádherného žiariaceho mora tyrkysovej farby. Obdivuhodný je pohľad na prírodu, ktorá je zároveň súčasťou chráneného územia. Pláž poskytuje ideálne možnosti pre vodné športy ako kitesurfing, windsurfing, plachtenie či vodné lyžovanie. Takisto ponúka veľmi moderné a kvalitné reštaurácie. Zopár potápačských oblastí pláže Illetes je zapísaných aj v zozname UNESCO a to už je čo povedať.

12. Playa Es Pujols, Formentera

Playa Es Pujols, Formentera

V turistickom centre letoviska Es Pujols, ktorá je zároveň najdôležitejšou oblasťou ostrova sa nachádza pláž s jemným piesočnatým povrchom. Pláž Playa Es Pujols je rozdelená skalami na niekoľko častí. Na tej plážovej sa nachádza mnoho luxusných a špičkových reštaurácií a kaviarní. Pláž nie je obklopená žiadnymi budovami, namiesto toho nádherne zapadá do prírody, ktorá ju obklopuje. V hlavnej turistickej sezóne je zvyčajne plná a rušná.

Radi by ste si pozreli niektoré z týchto pláží?

Pozrite si last minute ponuky na Baleárske ostrovy:

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty: Cyprus.sk | FreeJob.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | Freejob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

malorka

Copyright © 2000 - 2024, Mallorca.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com